35000 Ft feletti vásárlás esetén 4% kedvezmény a kosár tartalmából
Termékeink
Kacsatáp, Purina liba, víziszárnyas tápok, takarmányok
A kacsa nevelés, liba nevelés azoknak az embereknek, családoknak fontos, akik nagyon szeretik a kacsahúst, libahúst, kacsamájat, libamájat, kacsazsírt, libazsírt, tehát az adott család étrendjéhez elmaradhatatlanul hozzátartozik a kacsából, illetve a libából készült ételek. Ez azért érdekes, mert az élelmiszer boltokban nem nagyon lehet hozzájutni az e fajta finomságokhoz, de ha mégis elég magas áron. Ezen oknál fogva elég népszerű, és nagyon közkedvelt tevékenység. A kacsa, liba keltetése, nevelése, tartása hasonlóképpen történik mint a csirkének, az egyik alapvető különbség az, hogy keltetésénél nem 21 napra kelnek ki a tojásból, hanem 28 napra. Igazából pont ennyi.
A víziszárnyasok keltetése
Fontos megjegyezni, hogy mielőtt el kezdnénk gyűjteni a tojásokat a keltetéshez, mindenképpen megfelelően fel kel tölteni vitaminokkal az egész állományt, mert ebben az estben jobb lesz a kelési arány és életképesebbek egészségesebbek lesznek a születendő kislibák, kiskacsák. Ehhez nagyon jó készítmények állnak rendelkezésre a termékeink között. Nyilván víziszárnyas nevelő takarmánnyal, vagy tojó táppal mindenképpen érdemes megetetni az állományt, mert hozzájutnak olyan vitaminokhoz, melyek a kukoricában, búzában és a szemes takarmányokban nem találhatóak meg. Erre a célra még az Univit-B Baromfi vitamin és ásványi kiegészítő is alkalmas, ami darakeverék mellé adva fejti ki ugyanazt a hatást. Ezeken felül van egy Vitapur E+Szelén névre hallgató folyékony vitaminkészítmény, amelyben megtalálható az a két összetevő, ami felelős többek között az ivarosodási mutatók és a kelési arány javulásáért. Használatával javítható a kelési arány, illetve a születendő állomány életképességének aránya. Ez a kacsák, libák keltetésénél nagyon fontos tényező, mert egyébként sem olyan jó általában a kelési arány. Pont azért, mert szinte senki nem foglalkozik ezzel az egyszerű, de annál fontosabb dologgal a nagybani kacsa, illetve liba tenyésztőkön kívül.
Ami szintén nagyon fontos, az a tojásból kikelt állatok leitatása 1 héten keresztül Vitapur Forte, vagy Jolovit névre hallgató vitaminkészítménnyel. A víziszárnyas indító takarmányt a kacsáknak, libáknak napos koruktól 3 hetes korukig kell adni. Adagolása étvágy szerint. Víz minden esetben legyen előttük! Fontos, hogy a kacsáknak, libáknak csak granulátum formátumú indító takarmányt adjunk, mert a száraz darát a csőrük, genetikai alkatuk miatt nem tudják megenni.
Kacsa, liba tápok és a nevelés 3 hetes kortól
Kacsák, libák nevelése 3 hetes koruktól már nagyon egyszerű normál esetben. Víziszárnyas nevelő takarmánnyal célszerű etetni mindvégig, mert ebben az esetben a leggyorsabb, legintenzívebb, legolcsóbb és a legproblémamentesebb a növekedés.
Azok, akik saját terménnyel kívánják felnevelni a kacsáikat, libáikat azt semmiképpen nem javaslom, mert nem lesz belőlük úgy semmi. Kacsa-liba nevelő táp nélkül nem lehet egészségesen kacsát, libát felnevelni. Nagyobb korban lehet a nevelő takarmány mellé kukoricát, kukoricadarát keverni, de ebben az esetben mindenképpen kell hozzáadni a dara részéhez Univit-B Baromfi vitamin és ásványi kiegészítőt is, mert ellenkező esetben el kezdik csipkedni egymást, mert vitaminhiány fog kialakulni. Onnantól kezdve már elég nehéz visszahozni az ideális növekedési állapotot és az egészséges fejlődési tempót. Ha már a csipkedés elkezdődik mindenképpen vissza kell állítani a korábban jól működő víziszárnyas nevelő takarmányt és pótolni kell a vitaminhiányt. Sajnos ez a fajta agresszivitás és csipkelődés a takarmány megvonás, vitaminhiány következtében a magyar fehér, angol nagyfehér kacsa esetében is tapasztalható, viszont a májkacsák (Mulard kacsa) esetében sokkal intenzívebben fordul elő, úgyhogy javasolnám annak, aki májkacsával szeretne foglalkozni az ne próbálkozzon a takarmányok hígításával, mert nem fog neki tetszeni az eredmény. Láttam már olyan Mulard kacsa állományt, ahol egyik kacsán sem volt egy toll sem. Nem szép látvány! Nem hiszem, hogy megérné bárkinek egy ilyen fajta költségcsökkentési megoldás, ami garantálhatóan a végén nem lesz az. Arról nem is beszélve, hogy a kacsának a genetikájából adódóan eleve magas az energiaszükséglete (intenzív súly, zsír, hústömeg gyarapodás), már csak ezek miatt sem érdemes megvonni tőle az energiát.
A víziszárnyas takarmányok fehérjetartalma 15-17% között van, a kukoricáé 8%, ha csak felesbe adjuk a kacsatápot a kukoricával, abban az esetben is 4,5-5%-os fehérje romlás lesz az így előállított takarmányban, a vitamintartalomnál meg kb. 50% csökkenés. Arról beszélni sem érdemes, mi lesz akkor, ha teljesen megvonják tőle a tápot. Vannak olyan élőlények, akik jobban érzékenyek a takarmány váltásra...... a kacsa, liba, illetve összességében a baromfi is ebbe a kategóriába tartozik.
Viszont aki következetesen betartja az etetési szabályokat, azoknak nem lesz különösebben nehéz dolga a baromfitartás területén.
Kacsatáp, liba tojó táp
A tojástermelésre tartott kacsa és liba esetében, ugyanaz a tojó takarmány szükséges, mint amit már a tojó tyúkoknál megszoktunk. Hivatalosan a tojó táp minden olyan baromfinak a takarmánya, ami tojást termel. Fel szokott merülni az a kérdés, hogy a kakasokkal mi lesz a tojó táp használatakor, nekik nem adható? A válasz az, hogy igen, nekik is adható, csak nem fognak tojást tojni tőle. Inkább a tojó állomány egy korosztályt jelöl, hogy tojás termelésre tartjuk őket. A kacsák, libák esetében tojótáp használata azért fontos, mert így maximalizálható a tojástermelés és a kelési arány, ha tenyészteni szeretnénk őket. A tojó táp kiválasztása esetén arra kell figyelni, hogy granulátum formátumban legyen, mert abban az esetben tudják legkönnyebben elfogyasztani. A Purina tojó takarmányai közül a Purina +A Tojó takarmánykeverék granulátum formátumban a legideálisabb választás a kacsák, libák számára. És a tenyész eredmények ugrásszerűen javulnak.
Eredményes kacsa és liba nevelést kívánunk a Purina takarmányaink használatával!